K-5 Spring Curriculum Package
$ 195
K- 5 Fall Curriculum Package
$ 195
Bundle: K-5 Spring & Fall Curriculum
$ 310
PreK-2 Spring Curriculum Packages
$ 195
PreK-2 Fall Curriculum Packages
$ 195
Bundle: PreK-2 Spring & Fall Curriculum
$ 310
America the Delicious Summer Curriculum
$ 195
Baking 101 Summer Curriculum
$ 195
Baking 102 Summer Curriculum
$ 195
Summer Camp Bundle - (America the Delicious, Baking 101 & 102)
$ 465
Bring our skill based Culinary Program to your facility with our professional curriculum.
Explore Our CookLearnGrow PreK-12 Curriculum Packages.
Comprehensive Learning Materials, Included in Every Package
- A Variety of Recipes designed to incorporate hands-on skill based techniques and learning.
- Lesson Plans – Detailed and easy to follow plans created so that instructors can deliver high quality instruction to meet the objectives of each lesson plan.
- Supply and Equipment List
- Grocery List
- Small Group Table Recipes
-
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping -
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $ 195 + shipping -
Includes 30 lessons and Includes 30 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $ 310 + shipping -
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping
-
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping
-
Includes 30 lessons and Includes 30 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $310 + shipping -
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping
-
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping
-
Includes 15 lessons and Includes 15 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $195 + shipping
-
Includes all three themes: America the Delicious, Baking 101 and Baking 102, with 36 detailed lesson plans, recipes and grocery lists.
Price: $ 465 + shipping
Questions? Please contact us at info@cooklearngrow.com with any questions or regarding payment by PO.